ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA W NASZYM PRZEDSZKOLU

29 kwietnia 2022 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzieci z grupy ,,Muchomorki”, pod kierunkiem nauczycielek Barbary Burczak i Barbary Kuszneruk, przygotowały uroczystą akademię. W tym ważnym dniu przedszkolaki prezentowały się niezwykle uroczyście. W swoim wystąpieniu przypomniały tło historyczne wydarzeń z 3 Maja 1791 roku, wyraziły miłość do Ojczyzny i szacunek do symboli narodowych. Nie zabrakło pieśni ,,Taki kraj” i tańca narodowego ,,Poloneza”. Akademię ze wzruszeniem obejrzeli rodzice przedszkolaków, dumni ze swoich ,,małych patriotów”. Gośćmi uroczystości byli także pani Iwona Maksymiuk z Muzeum Południowego Podlasia i pan Andrzej Gacman przewodniczący Rady Rodziców.